تماس با ما     درباره ما

چهار شنبه - 1398/4/26
عملکرد اربعین 96(بخش دوم) )
« عملکرد ستاد ستادکرج »       1396/9/15 *** 23:22:59       تعداد بازدید: 655

میهمان‌نوازی و کَرَم در استقبال از زائران اربعین حسینی یکی دیگر از صفات ممتاز مردم عراق است.                                                                                            " امام خامنه ای "

    

 

موکب کربلای معلی

این موکب در داخل بزرگترین و زیبا ترین پارک کربلا استقرار یافته بود . مقابل  عمود 1403  در شارع الرسول ، بنام  ( پارک متنزه الحسین ) -  مسئولیت موکب با ستاد بازسازی عتبات عالیات کرج بود .سرپرستی تمامی امور با  برادر حبیب نیا و برادر محمد صمدی نیز  باسمت جانشینی موکب، افتخار خدمت رسانی به زائرین حریم عشق را برعهده  داشتند .

زمان خدمت رسانی : 96/8/7       تا       96/8/20

تعداد خادمین   :     برادران : 44 نفر        خواهران 46 نفر

واحد های خدمت رسانی : پذیرش زائرین انبار آشپزخانه نانوایی - نظافت محوطه و دستشویی ها حراست از چادر ها راهنمایی زائرین گروه میهمانان خارجی ایستگاه صلواتی ایستگاه بستنی و فالوده گروه برپایی چادرها گروه تاسیسات - واحد خواهران

تعداد چادر ها :  برادران                      21 چادر                   خواهران                    12 چادر      

 1 چادر بزرگ دوقسمتی برای پذیرش و بستری موقت                                واحد هلال احمر 

 گروه برپا کننده چادر ها وتاسیسات از تهران         2 چادر               گروه آشپزخانه         1 چادر

پذیرش و اسکان:

با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع واینکه ورود و خروج زائرین پیاده روی اربعین حسینی ، ساعت و زمان مشخص و معینی نداشت  لذا تصمیم و برنامه براین قرار گرفت که امر پذیرش بصورت 24 ساعته صورت پذیرد .

براین اساس در هرشیفت ، 6 نفر از خادمین، در ابتدای ورود زائرین به موکب ، با دریافت گذرنامه ، برای آنان کارت مخصوص صادرمی نمودند و نام  و مشحصات آنها بامحل و شماره چادر مربوطه در لیستهای مربوطه درج می گردید .

کل تعداد خادمین 310 نفر بودند که براساس برنامه های تعیین شده در واحدهای زیر مشغول خدمت رسانی شدند .

انبارپتو :   شامل 5 نفر از خادمین که شبانه روز به تحویل 3پتو به هر یک اززائرین تازه وارد ، مشغول بودند و در طول این مدت بیش از 96000 تخته پتوتحویل و هنگام خروج از موکب از آنان پس گرفته شد  .    

  آشپز خانه : برعهده ستاد چهارمحال بختیاری و نجف آباد بود و از خادمین کرج نیز 2 نفربا آنان  همکاری داشتند .

نظافت منطقه :   2 نفر که حقیقتا هروز صبح تا پاسی از شب با تلاشی وصف ناپذیر در اولین فرصت کوچکترین زباله ها را جمع آوری می نمودند که واقعا قابل تقدیر است .

نظافت دستشویی ها :  2 نفراز جوانان علاقمند به نامهای میلاد فرهنگ رنجبر و علی برزگر محمدی  که شبانه روز و با  کوشش خستگی  ناپذیر و حتی تهیه ی مواد پاک کننده  از پول خودشان، نظافت دستشویی ها را برعهده داشتند که حقیقتا جای تقدیر و تشکر دارد .

گروه راهنما ها:  شامل   13  نفر از خادمین بودند که بطور شبانه روزی در جهت  خوشامد گویی و راهنمایی زائرین و مشخص نمودن مکان چادرهای آنان و اطلاع رسانی در مورد انواع خدمات - زمان توزیع غذا(صبحانه نهار َ شام ) و مکان آشپزخانه و مسجد و...    را برعهده داشتند .البته با بنرهای خاص ، نام و شماره چادر ها وسایر  بنر های راهنما در مناطق مختلف تهیه و نصب گردیده بود .